19 Lis

Češi porazili Švédsko a zahrají si o zlato!

Po včerejším volném dnu, kdy všichni účastníci turnaje byli pozváni do historického areálu Dolních Vítkovic turnaj ve sledge hokeji 4Nations Ostrava 2015 pokračoval semifinálovými zápasy.

V poledne byl zahájen zápas mezi Ruskem a Japonskem. Rusko potvrdilo roli favorita a po třetinách 2:0, 3:0 a 1:0 porazilo Japonsko celkovým skóre 6:0.

S napětím jsme očekávali duel Česko vs Švédsko, který následoval po prvním semifinále. Český tým byl sice ochuzen o Jirku Raula, který v úterý odcestoval, ale posílen o dva nováčky reprezentačního týmu Kamila Šnajdera a Pavla Doležala.

Češi zahájili zápas velkým tlakem na soupeře a švédský brankář se měl co otáčet, aby hned v prvních dvou minutách neinkasoval. První branku za český tým střelil v sedmé minutě právě jeden z nováčků Kamil Šnajdar a český tým se ujal vedení. Pak se ale Čechům přestalo dařit a toho soupeř využil a srovnal skóre na 1 : 1.

Ve druhé třetině se nepodařilo ani jednomu ze soupeřů vstřelit branku, přestože Češi měli několik obrovských šancí. Na konci třetiny byl vyloučen švédský hráč Kasperi za nesportovní chování na 10 minut a svůj tým tímto velmi oslabil.

Třetí třetina pokračovala řadou nevyužitých šancí Čechů a střeleckou smůlu nakonec prorazil Michal Geier, který posunul český tým do vedení 2:1. Tento stav se do konce zápasu již nezměnil a naši hráči sehrají v pátek zápas o bronz s Ruskem. Švédsko se utká s Japonskem o bronz.